ZADZWOŃ: 694 124 125

Młot hydrauliczny DHB 160S

75 000   netto

W cenie:

  • 12 miesięcy gwarancji
  • 2 groty
  • Przewody hydrauliczne (bez szybkozłączy hydraulicznych)
  • Skrzynka z narzędziami do obsługi codziennej
  • Zestaw do uzupełniania gazu (manometr +przewód)
  • Płaska płyta (flat top)
  • 50% rabatu na płytę adaptacyjną
DOPASUJ PŁYTĘ

Specyfikacja techniczna

Waga

1 698 kg

Kompatybilność sprzętu

20-26 ton

Średnica grota

135 mm

Ilość uderzeń

350-500 bpm

Przepływ oleju

145-180 l/min

Ciśnienie robocze

160-180 bar

Opis

Młot hydrauliczny DHB 160S o wadze 1698 kg to niezawodny osprzęt do koparek o masie od 20 do 26 ton. DHB 160S to zaawansowane narzędzie, stworzone z myślą o efektywnych pracach ziemnych, rozbiórkach i pracach górniczych. Zaprojektowany z dbałością o detale, DHB 160S oferuje niezrównaną precyzję, wydajność i trwałość.

 

Pliki do pobrania

Pobierz specyfikację techniczną (PDF)
Pobierz instrukcję obsługi (PDF)

Zastosowania

Podczas wyburzeń liczy się zarówno tempo robót, jak i ich precyzja. Młoty DHB gwarantują bardzo dużą dokładność i kontrolę przy jednoczesnej sile i energii wyzwalanej przez młot. Dzięki temu minimalizują ryzyko uszkodzenia otaczających konstrukcji. Młoty DHB są wyciszone, więc świetnie nadają się do pracy w mieście.

Rozbijanie masywnych skał i głazów wymaga ogromnej mocy i wyzwalanej energii, dlatego w kamieniołomach niezbędne są duże młoty wyburzeniowe. W wymagających warunkach, młoty DHB będą niezawodnym rozwiązaniem i pomogą zwiększyć wydajność prac wydobywczych.

Po rozbiciu masywne skały trafiają do kruszarki. Jednak, aby materiał zmieścił się w jej gardzieli, musi zostać rozdzielony na mniejsze fragmenty. Do tego najlepiej nadają się średnie i małe młoty (DHB 45S – DHB 260S), które można montować do ekonomicznych modeli maszyn.

Podczas skuwania betonu i asfaltu, od siły uderzeń młota ważniejsza jest ich częstotliwość. Młoty hydrauliczne DHB zapewniają efektywne i precyzyjne kruszenie nawierzchni podczas przebudowy dróg, prac kolejowych oraz trenchingu umożliwiającego układanie i instalację elementów podziemnych.

Młoty DHB są na tyle wszechstronne, że świetnie nadają się do lżejszych prac, takich, jak kształtowanie krajobrazu, np. budowa ogrodów i parków oraz rolnictwo.

Młoty DHB sprawdzają się w zadaniach specjalnych. Znajdują zastosowanie w drążeniu tuneli oraz w pracach podwodnych, gdzie kruszenie i usuwanie materiału odbywa się przy pomocy sprzętu częściowo lub całkowicie zanurzonego w wodzie.

Cechy

Wykorzystanie akumulatora zmniejsza straty energii, zwiększając siłę kucia.

Akumulator azotowy: urządzenie do regulacji ciśnienia gazu. Jego wykorzystanie ma kluczowy wpływ na tłumienie drgań – akumuluje nadmierne ciśnienie oleju podczas powrotu tłoka i uwalnia je w momencie uderzenia grota o materiał, gdy zapotrzebowanie wzrasta. W ten sposób pomaga utrzymać stabilność pracy młota.

System ochrony przed pustym uderzeniem (Anti-Blank Firing) automatycznie wyłącza młot, kiedy czujniki wykryją brak materiału do rozbicia.

Blank firing: uderzanie bez obecności materiału do rozbicia w zasięgu grota. Prowadzi do niebezpiecznego, niekontrolowanego ruchu młota i skutkuje trwałym uszkodzeniem układu przeniesienia energii w młocie, jak i wysięgnika w koparce.

System centralnego smarowania pozwoli Ci wyeliminować czynnik ludzki w procesie smarowania maszyny.

System hydrauliczny: udoskonalona wersja systemu centralnego smarowania, która pozwala na jeszcze dokładniejsze i niezawodne smarowanie systemu. W odróżnieniu od systemów grawitacyjnych, smar w systemie hydraulicznym jest przepychany we wszystkie jego zakamarki przez olej hydrauliczny, a nie energię kinetyczną wynikającą z drgań młota.

Przewód powietrza sprawia, że korzystanie z młota hydraulicznego pod wodą jest bezpieczne i efektywne.

Przewód powietrza:  dzięki możliwości dostarczenia do wnętrza młota sprężonego powietrza oraz specjalnym wpustom w głowicy, zapobiegamy mieszaniu się oleju hydraulicznego z wodą. Przedostanie się wody do systemu mogłoby spowodować uszkodzenie nie tylko samego młota, ale również elementów koparki, m.in chłodnicy oleju hydraulicznego, rozdzielacza czy pompy.

Ukierunkowana energia

Wykorzystanie akumulatora zmniejsza straty energii, zwiększając siłę kucia.

Akumulator azotowy: urządzenie do regulacji ciśnienia gazu. Jego wykorzystanie ma kluczowy wpływ na tłumienie drgań – akumuluje nadmierne ciśnienie oleju podczas powrotu tłoka i uwalnia je w momencie uderzenia grota o materiał, gdy zapotrzebowanie wzrasta. W ten sposób pomaga utrzymać stabilność pracy młota.

Zawsze w punkt

System ochrony przed pustym uderzeniem (Anti-Blank Firing) automatycznie wyłącza młot, kiedy czujniki wykryją brak materiału do rozbicia.

Blank firing: uderzanie bez obecności materiału do rozbicia w zasięgu grota. Prowadzi do niebezpiecznego, niekontrolowanego ruchu młota i skutkuje trwałym uszkodzeniem układu przeniesienia energii w młocie, jak i wysięgnika w koparce.

Akumulator azotowy do młota hydraulicznego DHB100S

Sprawne smarowanie

System centralnego smarowania pozwoli Ci wyeliminować czynnik ludzki w procesie smarowania maszyny.

System hydrauliczny: udoskonalona wersja systemu centralnego smarowania, która pozwala na jeszcze dokładniejsze i niezawodne smarowanie systemu. W odróżnieniu od systemów grawitacyjnych, smar w systemie hydraulicznym jest przepychany we wszystkie jego zakamarki przez olej hydrauliczny, a nie energię kinetyczną wynikającą z drgań młota.

Nawet w skrajnie trudnych warunkach

Przewód powietrza sprawia, że korzystanie z młota hydraulicznego pod wodą jest bezpieczne i efektywne.

Przewód powietrza: dzięki możliwości dostarczenia do wnętrza młota sprężonego powietrza oraz specjalnym wpustom w głowicy, zapobiegamy mieszaniu się oleju hydraulicznego z wodą. Przedostanie się wody do systemu mogłoby spowodować uszkodzenie nie tylko samego młota, ale również elementów koparki, m.in chłodnicy oleju hydraulicznego, rozdzielacza czy pompy.

Akumulator azotowy do młota hydraulicznego DHB100S

BAZA WIEDZY

Konserwacja młota hydraulicznego

Młot hydrauliczny to potężny osprzęt do koparki, który w rękach doświadczonego operatora pozwala zaoszczędzić cenne dni w trakcie prac ogólnobudowlanych, wyburzeniowych czy

Sprzęt do wyburzeń – rodzaje i zastosowanie

Wyburzenia to proces kontrolowanego demontażu konstrukcji, który wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczonych operatorów. Sprzęt do wyburzeń odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym budownictwie, umożliwiając

Wybierz płytę adaptacyjną

Krok 1

SPECYFIKACJA
PŁYTY ADAPTACYJNEJ

Typ połączenia:

Szybkozłącze

Jak pobrać wymiary?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak uniknąć najczęstszych błędów w pomiarze płyty adaptacyjnej.

Typ połączenia:

Sworznie

Wartości obowiązkowe:
Wartości opcjonalne:

Jak pobrać wymiary?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak uniknąć najczęstszych błędów w pomiarze płyty adaptacyjnej.

Typ połączenia:
Wymiary:

Klienci również kupili

Wyszukaj produkty

Powrót do góry
Produkt został dodany do Twojego koszyka